A szeretet ünnepén látogatta megmentőit

Nyíregyházán, a Debreceni úton idén május 26-án történt balesetben a villanyoszlopnak csapódott egy autó, amelyet egy kétgyerekes anyuka vezetett. Az ütközés következtében a motor kirepült a gépkocsiból és felpréselődött a karosszéria az oszlopra. A szétroncsolódott gépkocsiból kitartó munka után tudták a nyíregyházi hivatásos tűzoltók kiemelni a sérültet, akinek az ütközés következtében lábai beszorultak a pedálok alá és nyílt törése volt. Centiméterről centiméterre kellett a feszítővágóval dolgozni – emlékezett vissza a mentést irányító László Szabolcs tűzoltó zászlós. A mentésvezető azt is hozzátette: három kolléga, Vass Tamás tűzoltó zászlós, Kruppi Gergő tűzoltó őrmester és Demendi Csaba tűzoltó őrmester lelkileg is segítették a sérült fiatal asszonyt, míg a mentők át nem vették. A műszaki mentésben Szabó Zsolt tűzoltó főtörzsőrmester, Nagy Gábor tűzoltó törzsőrmester, Bakó József tűzoltó zászlós, Varga László tűzoltó őrmester, valamint Szabó Krisztián tűzoltó főtörzsőrmester és Karasz József tűzoltó őrmester vett részt.