A robotika kerül majd a középpontba a Kállay Gyűjteményben a Múzeumok Éjszakáján

Hatalmas elismerés és egy különleges együttműködés – zajlik az élet a Kállay Gyűjteményben.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, május 21-én, a Múzeumi Világnap alkalmából adták át a 2022. évi díjakat, ahol eredményesen szerepelt a Kállay Gyűjtemény, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének különdíjával tért haza. A munka azonban egy percre sem állt meg, hiszen az állandó és időszaki tárlatok mellett már javában zajlik a Múzeumok Éjszakájának tervezése. A főszerepben a robotika lesz, a részletekről pedig Dohanics Lászlót, a Kállay Gyűjtemény vezetőjét és Szabó József Mihályt, a Nyíregyházi Egyetem Lego Education Innovation Studio szakmai vezetőjét kérdeztük a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában.

Ha kíváncsiak a részletekre nézzék vissza videónkat itt: