A rendszámtáblával trükközött, gyorsított eljárásban elítélte a bíróság

A rendszámtáblával trükközött, gyorsított eljárásban elítélte a bíróság
A rendszámtáblával trükközött, gyorsított eljárásban elítélte a bíróság

A Nyíregyházi Járási Ügyészség egy hónapon belül, gyorsított eljárásban bíróság elé állította azt a fiatal férfit, aki 2019 májusában fizetés nélkül akart a leveleki benzinkúton tankolni. A lopás leplezése érdekében az édesanyja személygépkocsijára papírból készített egy - a gépjármű eredeti hatósági jelzésétől eltérő karaktereket tartalmazó - álrendszámtáblát, és azzal a gépjármű első és hátsó hatósági jelzését letakarta, majd a sógorával elindult Levelekre tankolni.

A vádlott és rokona az „átrendszámozott” autóval megjelentek a benzinkúton, mivel azonban az alkalmazott felfigyelt az autóra, tankolás nélkül továbbhajtottak. Az értesített rendőrök Apagyon igazoltatták őket. Ekkor az autóban a valótlan karaktereket tartalmazó papírtáblákat is megtalálták és lefoglalták.

Az ügyész a rendszámhamisító fiatal férfit egyedi azonosító jel meghamisításának bűntette miatt állította bíróság elé. Az ügyészi indítvánnyal egyezően a bíróság 2 évre próbára bocsátotta. Az ítélet jogerős.