A reformáció napja, fáklyás felvonulás a belvárosban
Fotó: Szarka Lajos

Az evangélikus nagytemplomtól indult a fáklyás felvonulás október 31-én este Nyíregyházán, és a Kálvin téri református templomnál ért véget, itt ünnepelték a reformáció napját a protestáns felekezetek. 

Az ünnepi istentiszteleten, amelyen a belvárosi református és evangélikus gyülekezetek vettek részt és megemlékeztek a nagy reformátorokról. Az istentiszteleten Horváth-Hegyi Áron evangélikus lelkész hirdetett igét. A protestáns felekezetek a hitbéli megújulást ünneplik ezen a napon, a hagyomány szerint Luther Márton 1517. október 31-én függesztette ki a wittenbergi vártemplom kapujára a bűnbocsátó levelek árusításával kapcsolatos 95 pontba foglalt téziseit, amelyeket a katolikus egyház megreformálására tett közzé.

Kapcsolódó galéria

Reformáció napja 2022