A Prémvadászok Strasbourgban

A Prémvadászok Strasbourgban
A nyíregyházi Prémvadászok zenekar nagysikerű, kétórás koncertet adott nemrégiben Strasbourgban, az Európa Tanács Ifjúsági Centrumában. A siker pedig nem maradt el: az első szám után végigénekelték és -táncolták a koncertet az európai és a kontinensen túlról érkező vendégek.

A No Hate Speech Movement (Fiatalok az online gyűlöletbeszéd ellen) az Európa Tanács 2012–2015 között futó projektje, amelynek célja a rasszizmus, a diszkrimináció és a különböző formákban megtestesülő gyűlöletből fakadó gondolatok online megnyilvánulási formáival szembeni harc, illetve a fiatalok és az ifjúsági szervezetek mozgósítása annak érdekében, hogy fellépjenek az emberjogi sérelmek ellen. Ennek a mozgalomnak lett a részese a nyíregyházi Prémvadászok is, akik a témában írtak is egy dalt, ami olyan jól sikerült, hogy az Európa Tanács ezt választotta a gyűlöletbeszéd elleni mozgalmának kampánydalává, mely azóta Európa-szerte ismert lett. A projektnek május végén, Strasbourgban volt a zárórendezvénye, amire a zenekart személyesen hívta meg az Európa Tanács kampánybizottságának az elnöke.