A Nyírség NSC nyerte a női foci városi futball derbit

Szpari helyzettel indult a nyíregyházi rangadó, Kovács Anikó lövését szögletre ütötte a kapus. A sarokrúgást Kovács Anikót végezte el, és érintés nélkül a kapuba csavart a 2. percben, 1-0. A 11. percben újabb lehetőség, Urai Bianka lőtt centikkel fölé 25 méterről. A folytatásban enyhe mezőnyfölényben játszott a Nyírség, de helyzetet nem tudtak kialakítani. A 25. percben Balogh Vivien kapott jó labdát középen, de mellé ment a lövése, majd Fekete Gabriella előtt adódott lehetőség, de fölé bombázott a jobb oldalról. Átvette a kezdeményezést a Szpari, Urai Bianka lőtt mellé. A 30. percben nagy helyzet maradt ki, Urai Bianka remek labdával indította Fekete Gabriellát, de pontatlan volt a lövés középről. A 33. percben újabb óriási helyzet, Balogh Vivien szerzett labdát, de a kapuból kilépő Lengyel hárított, majd a kipattanó után fölé szállt a labda miközben szabálytalankodott a kapus. A szabadrúgást Bodnár Bianka csavarta kapura, de hárított a Nyírség hálóőre. A 36. percben Kovács Anikó tört be a 16-oson belülre ahol buktatták, 11-es. A büntetőt a sértett végezte el, de bravúrosan védett Lengyel Krisztina. A 44. percben egy szabálytalanság után Balogh Panna lőtt fölé szabadrúgásból, majd a 45. percben egyenlített a Nyírség, Balogh Panna kapott jó labdát a bal oldalon, és a felső sarokba lőtt, 1-1.

Fordulás után is több helyzetet dolgozott ki a Spartacus, volt hogy a gólvonalról vágták a Nyírség védői, egy beadás után pedig a kapus a lécre ütötte a labdát. A félidő felénél aztán egy 25 méteres szabadrúgásból Balogh Erika megszerezte a vezetést a Nyírségnek, és bár a Szpari mindent megtett az egyenlítésért, minden helyzete kimaradt. A 90. percben beszéd miatt a játékvezető Urai Biankát kiállította, majd a lefújás után Kovács Anikó is két sárga lapot, ezzel együtt egy pirosat kapott.

Nyíregyháza Spartacus – Nyírség NSC 1-2 (1-1)