A Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium frizbi csapata országos bajnoki címet szerzett a diákolimpia döntőjében

2022. június 11-én Gödöllőn rendezték meg - két év kihagyás után - az ultimate frizbi diákolimpia döntőjét. A Krúdy Gyula Gimnázium fiatal csapatának tagjai nagy küzdeni akarással és taktikus játékkal nemcsak helyt álltak a pályán, hanem a „B" kategóriában hat győztes mérkőzés után büszkén vehették át a "Magyarország Ultimate frizbi Diákolimpia® bajnoka" címért járó aranyérmeket és az oklevelet.

Teljesítményükre azért is büszkék lehetünk, mert az összevont V-VI. korcsoportos (9-12. évfolyam) versengésen még csak 9. évfolyamosként indultak, és így is sikerült az idősebb játékosokból álló csapatokat megelőzni.

Ezen a napon Újvári Diána, Teremi Bercel és Morauszky Roland már második diákolimpiai bajnoki címüket szerezték meg ultimate frizbi sportágban!

A bajnokcsapat tagjai: Molnár Sára 9.d, Bácskai Eszter 9.d, Újvári Diána 9.b, Teremi Bercel 9.d, Gutyán Marcell 9.d, Morauszki Roland 9.c. Testnevelő: Takács Sándor.