A nyár beköszöntével virágba borult Nyíregyháza

A nyár beköszöntével virágba borult Nyíregyháza

Színpompás virágágyások díszítik Nyíregyháza belvárosát, de idén számos külterületi városrészben is a nyarat idézik a parkok. Az ültetéseknél és a virágfajták kiválasztásánál meghatározó szempont volt a virágágyak mintázottságának kialakítása. A geometriai, organikus és figuratív formák az ültetés helyének hangulatához igazodnak. A színház előtti teret például a komédia és tragédia szimbóluma, az Eötvös József Általános Iskola előtti ágyást egy játékvonat, a könyvtár előtt egy könyv alakú virágágyás, a Kálvin teret pedig organikus minták díszítik. A társaság a kompozíciók kialakításánál a különleges színek kiválasztására is törekedett, élénk és finom pasztell árnyalatok, mosott hatású, és áttört szirmú virágok teszik még színesebbé a várost. Megjelentek olyan újdonságok, mint a pillangóvirág, a díszdohány, és különféle zsályafajták.

 

KÖZEL 60 EZER TŐ VIRÁGOT ÜLTETTEK

 

Keczkó János irodavezető elmondta, idén elérték, hogy a 2008-as esztendő előtti virágszámokat tudták produkálni, tehát közel 60 ezer tő virágot ültettek ki. Volt olyan év a város életében, amikor ez a szám 35 ezerre szorítkozott. Visszaállították a virágágyásokat, sőt a külterületeken újakat is kialakítottak. A virágok ültetésébe és gondozásába több mint 60 közmunkást vontak be, így az egynyári virágok a folyamatos ápolással akár szeptember végéig díszíthetik Nyíregyházát. Az idei virágosításra csaknem 6,5 millió forintot fordított a városüzemeltető cég.

Szoboszlai Tibor