A négyes számú kerülettel folytatódott a Szövetségben értékelő sajtótájékoztató-sorozata

Pénteken délután folytatta a Szövetségben Nyíregyházáért az elmúlt egy esztendőre visszatekintő sajtótájékoztató-sorozatát.

A közgyűlési ellenzéki frakcióból ezúttal Smidt Ferenc, a 4. számú egyéni választókerület képviselője értékelt. Mint mondta, a koronavírus miatt több, tervezett fejlesztés is áthúzódik jövőre, az egyik az Árok utcai tömbbelső kondiparkjának kialakítása, valamint az Árok utca és Őz köz találkozásánál kialakítandó gyalogos-átkelőhely, a Bethlen–Pacsirta–Mező utca közötti szakasz zöldfelületének helyreállítása, s egyben jelezte, a város elindította a Mező utcán megszüntetett balra kanyarodás visszaállításának folyamatát. A NYÍRVV Nonprofit Kft. tájékoztatása szerint a Simonyi Óbester utca aszfaltozása, s az Árok utcai szervizút felújítása viszont még idén megtörténik, több helyen gallyazni is fog az önkormányzati városüzemeltető cég. A képviselő megvalósult fejlesztésekről is beszámolt: a város új padokat helyezett ki a Rákóczi–Árok utcai játszótéren, a Vasvári Pál utcán belső részeket aszfaltoztak, több parkolót csinált az önkormányzat a Pacsirta utcán, ehhez egyetlen fát sem kellett kivágni, az antalbokori buszfordulónál pedig fedett megállót alakítottak ki. Sok lakossági megkeresés is érkezett a közvetlen környezetükben lévő kisebb problémákról, amik kapcsán a képviselő megjegyezte, a NYÍRVV Nonprofit Kft. segítségével minden esetben tudtak eredményt elérni.