A négyes számú egyéni választókörzetben Smidt Ferencet indítja a Szövetségben

A négyes számú egyéni választókörzetben Smidt Ferencet indítja a Szövetségben

A négyes számú egyéni választókörzetben Smidt Ferencet indítja a Szövetségben Nyíregyházáért az őszi önkormányzati választáson – jelentette be Jeszenszki András.

A csoportosulás polgármesterjelöltje Smidt Ferencről azt mondta, tősgyökeres nyíregyházi, szakmája iránt elkötelezett tanár és szociálpolitikus. 23 évet töltött a pedagógus pályán, hat évig vezette a szőlőskerti általános iskolát, most aktív családsegítő, 2014-től a köznevelési, kulturális és sportbizottság tagja. Smidt Ferenc, aki felmenői révén a tanyabokrokhoz is kötődik, kiemelt fontosságúnak tartja végzettségeiből fakadóan a helyi környezet védelmét, a zöldfelületek megóvását, valamint a szociális biztonság megalapozását, amely jelenti az egészségügyi és a közüzemi szolgáltatásokhoz való megfelelő hozzáférhetést, az anyagi és a lakhatási biztonságot. Olyan települést szeretne, ami helyben minél több szolgáltatást nyújt fiatal és idős számára, nyugodt környezetet teremt a pihenéshez, esélyt ad a munkában való elhelyezkedésre, a szociális szolgáltatások igénybe vételére, a szabadidő eltöltésére.