A negyedik légiós - Újabb játékost igazolt a férfi kosárlabda együttes

A negyedik légiós - Újabb játékost igazolt a férfi kosárlabda együttes

Újabb külföldi játékossal sikerült megállapodni, így az amerikai Alex Reese a 2021/2022-es bajnokságban a Hübner Nyíregyháza BS csapatát erősíti. A 22 éves, 205 cm magas, 4-es 5-ös poszton bevethető kosárlabdázó a rangos amerikai egyetemi bajnokságban (NCCA) játszott az Alabama csapatában, ahol a legsikeresebb szezonjában, 31 mérkőzésen, 22,8 perc átlagidő alatt 8,8 pontot és 4,8 lepattanót átlagolt. Alex Reese leigazolásával teljessé vált az idei játékoskerete a Hübner Nyíregyháza BS csapatának. 

Pethő Ákos vezetőedző így vélekedett az új szerzeményről:

-Alex személyében egy olyan játékost szerződtettünk, aki 4-es és 5-ös poszton is bevethető. Jó kinti dobó, de akkor sem jön zavarba, ha le kell ütnie a labdát. A nagyon jó szezont produkáló Alabama csapatában fontos kiegészítő ember volt, az egyetemi bajnokságban a legjobb 16-ba jutottak az elmúlt szezonban. Első profi szezonját kezdi nálunk, és bízunk benne, hogy a benne rejlő potenciál, illetve a nagyobb szerepkör a hasznára válik, és sportkarrierje szempontjából előrébb tud lépni.