A napokban látott napvilágot Bodnár István legújabb verseskötete

A napokban látott napvilágot Bodnár István legújabb verseskötete
Partok közelítésében

A napokban látott napvilágot Bodnár István legújabb verseskötete, amely mintegy száz lírai alkotást tartalmaz. A szerző a Partok közelítésében című kötetében több évtized terméséből ad válogatást, de legújabb munkái is bekerültek az új kiadványba. A különböző időben született darabok többféle formát jelenítenek meg, a megzenésített, gyermekekhez szóló versektől a prózaverseken át, egészen a vizuális költészetig. Az évek során született darabok sajátos verstrendet alkotnak, amelynek következtében megkonstruálódik a lírai én életútja. A költő verseiben a kisebb haza ismert, líraian szép vidékeiről indulva jut el a szűkebb és tágasabb világ tereire, hogy aztán visszatérjen a szülőföldre. A kötetet H. Németh Katalin rajzai illusztrálják. A Partok közelítésében című kötetet a közeljövőben két alkalommal is bemutatják. Március 28-án a Városmajori Művelődési Házban, a költészet napja alkalmából pedig áprilisban a Móricz Zsigmond könyvtárban.