A Mi Hazánk Mozgalom a munkáltatók támogatását is kéri a kormánytól

A mezőgazdasági munkáltatókat is támogassák akár járulék- vagy adókedvezménnyel – ezt a javaslatot fogalmazta meg a Mi Hazánk Mozgalom nevében a kormány számára Apáti István országgyűlési képviselő.

A pénteki, nyíregyházi sajtótájékoztatón elhangzott, a párt megalakulása óta fontos feladatának tekinti a vidéken élők érdekképviseletét, s mivel a mező- és erdőgazdaság nagy vesztese a világjárványnak, fontos lenne a szektor támogatása. Apáti István azt is hozzátette, azok a közmunkások, akik idénymunkát vállalnak, napi kettőezer forint támogatást kapnak az államtól abban az esetben, ha legalább 14 napot dolgoznak egy hónapban. A Mi Hazánk alelnöke kiemelte, sok esetben a kis- és közepes családi vállalkozásoknak dolgoznak ezek munkavállalók, viszont nekik is szükségük lenne a segítségre a járvány idején.