A lengyel–magyar barátság napját ünnepelték a VMKK-ban – Kiállítás is nyílt!
A megemlékezésnek a Váci Mihály Kulturális Központ adott otthont.
A lengyel–magyar barátság napját ünnepelték a VMKK-ban – Kiállítás is nyílt!
A lengyel–magyar barátság napját ünnepelték a VMKK-ban – Kiállítás is nyílt!
A lengyel–magyar barátság napját ünnepelték a VMKK-ban – Kiállítás is nyílt!

Megemlékezéssel ünnepelte pénteken a lengyel-magyar barátság napját a Nyíregyházi Önkormányzat és Nyíregyháza Lengyel Nemzetiségi Önkormányzata a Váci Mihály Kulturális Központban.

A tárlatmegnyitó után a fény városával, Gorlicével ismerkedhettek meg az érdeklődők. Rafał Kukla, a lengyel város polgármestere is ellátogatott a rendezvényre, a település 13 éve partnervárosa Nyíregyházának.

A barátságnapi, megemlékező rendezvényt Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere nyitotta meg, aki beszédében kiemelte, nagyon fontosnak tartja, hogy a fiatal generációk is értékeljék a két nemzet barátságát, összetartását.

Kapcsolódó galéria

Gorlicei fotókiállítás megnyitó