A legkisebb vízilabdások is elkezdték a bajnokságot!

Nyíregyháza rendezte az Észak-keleti Bajnokság U10 (Baby) vízilabda versenysorozatának első fordulóját, ahol az Aqua Sport Egyesület két csapata is vízbe ugrott! Csapataink Eger, Miskolc, Pilisvörösvár ellen játszottak. A gyerekek nyolcvan százaléka, életük első vízilabda mérkőzéseit vívták, nagy izgalmak közepette, hatalmas élményt szerezve maguknak, edzőiknek, és annak a közel 150 fős közönségnek, akik kilátogattak a Városi Uszodába vasárnap. A játék olyan volt, mint aki először játszik, hol kicsit döcögött, hol jobban ment, volt nagyon sok szép megoldás, de technikai problémák is előfordultak. A túlzott izgalom kicsit nagyobb terhet tett a gyerekek vállára, ezért néha az sem sikerült, ami edzésen mindig.


- Boldogsággal tölt el, hogy olyan létszámú utánpótlással dolgozhatunk nap, mint nap, hogy két csapatot is tudtunk indítani a bajnokságban. Ezen a fordulón 15 fiú, és 15 kislány mutatta meg játéktudását a nagyszámú közönség előtt. Nem a technikai, taktikai bravúrok meccseit láttam, de majd jönnek azok is, viszont láttam csillogó szemeket, elszánt arcokat, érzelmeket, melyek nagyon fontosak a későbbi komolyabb célok eléréséhez. - mondta elismerően Urbin Tibor az AQUA SE szakmai vezetője.