A legjobb négy között a Magyar Kupában - Elődöntős a Fatum Nyíregyháza
Fotó: Trifonov Éva

Az MVM Női Röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Fatum Nyíregyháza a DVTK-t fogadta. A nyíregyháziak az első mérkőzést idegenben 3-0-ra nyerték, így előnnyel várhatták a második mérkőzést. A vendégeknél Sitku Renáta és Kundrák Eszter személyében korábbi Fatum játékosok is pályára léptek. 

Határozottan kezdett a hazai gárda, és Ralitsa Vasileva ütéseivel nem tudtak mit kezdeni a diósgyőriek. Egymás után szerezte a pontokat, majd Pintér Andrea nyitott remekül. 18-8-nál már tíz pont volt a különbség, és nyerte is a játékrészt a Nyíregyháza. 

A második szettben feljavult a vendégek játéka, ezzel együtt pedig a nyírségieknél több volt a hiba. Bár vezetett a Fatum, rendre egyenlített a DVTK. A hajrá viszont a mieinknek sikerült jobban, így megnyerték ezt a játékrészt is. 

A harmadik szettben rögtön az elején meglépett Németh Szabolcs együttese, és végig kézben tartotta a játszmát. Végül biztosan győzött a hazai gárda, és a négy közé jutott az MVM Magyar Kupában. 

Fatum Nyíregyháza – DVTK 3-0 (13, 18, 17)

Nyíregyháza: Radosová 8, Vasileva 11, Ana Tiemi 6, Pintér 4, Lászlop 9, Glavinic 12

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Dékány 6, Bodovics 2

vezetőedző: Németh Szabolcs