A Kulturális Örökség Napjai elé

Idén a szeptember 17--18-ai hétvégén tartják hazánkban a műemlékvédelem 150. évfordulójára szervezendő programokat.

Megyeszékhelyünkön is több műsorral várják a közönséget e jeles ünnep kapcsán, például 13-án 17 órakor a patinás Korona Hotel nyújt méltó helyszínt egy igazi turisztikai csemegéhez. A városban méltán ismert Forster-érmes fotográfus, utazó és műemlékvédő Sipos László egy-egy kedvenc épített műemlékére hívja majd fel a publikum figyelmét az ország 19 megyéjéből. Orémusz Maja rendezvényszervező, az előadás ötletgazdája pedig egy fesztivált, természeti látványosságot, tárlatot ajánl majd a nagyérdeműnek ugyancsak szubjektív módon egy megyéből. Az egyik 19, a másik egy híján húsz alcímű program a 80 nap alatt a Föld körül című sorozat részeként kívánja bizonyítani Magyarország kulturális gazdagságát. A rendezvényre a belépés ingyenes.