A közgyűlés döntéseit értékelték

A közgyűlés döntéseit értékelték

Ez kényszerítette arra az önkormányzatot, hogy saját szociális rendeletet alkosson. A képviselő szerint tragikus, hogy a segélyekre fordított összegek folyamatosan csökkennek Magyarországon, miközben 2008 óta nem emelkedett a segélyezés számításának alapjául szolgáló öregségi nyugdíjminimum összege, ami most 28 500 forint. A kormányzati döntés által megszűnik az állami rendszeres szociális segély, a lakásfenntartási támogatás, az adósságcsökkentési támogatás, a méltányossági közgyógyellátás és ápolási díj, az önkormányzati segély és szeptembertől az óvodáztatási támogatás is. Ezeket a jövőben mind az önkormányzatoknak kell finanszírozniuk.

– Ezeket az összegeket, amelyeket a város most szociális segélyezésre kénytelen fordítani, nagyon sok egyéb feladatra költhetné, például munkahelyteremtésre – mondta Jeszenszki András. – Az új szociális rendelet finanszírozását Nyíregyháza adóerő képessége teszi lehetővé, ez pedig annak a 25 éves felelős önkormányzati gondolkodásnak köszönhető, ami ciklusoktól függetlenül jellemezte a város vezetését.