A kormány tavaly döntött - Februárban érkezik a 13. havi nyugdíj
A kormány tavaly döntött - Februárban érkezik a 13. havi nyugdíj

A kormány tavaly döntött a 13. havi nyugdíj fokozatos visszaépítéséről. 2021-ben egy átlagos összegű (150 600 forintos) nyugdíjban részesülő közel 37 650 forintot kap 13. havi nyugdíj címén 2021 februárjában a havi nyugdíján felül.

A lépés eredményeként az öregségi nyugdíjasok mellett az árvaellátásban, az özvegyi nyugdíjban, valamint a nyugdíjszerű ellátásban részesülők, összesen 2,56 millió ember kapja meg idén az egy heti plusz juttatást, összesen 77 milliárd forint értékben. Aki a bankszámlájára kapja az ellátást, az ehhez már február 12-én hozzájut, postai kézbesítés esetén pedig a februári ellátással együtt, február 12-tõl kézbesítik a postások a járandóságot.