A kommunizmust generációkra előre megszenvedtük a Mi Hazánk szerint

A kommunizmust generációkra előre megszenvedtük a Mi Hazánk szerint

A Mi Hazánk Mozgalom nyíregyházi szervezetének elnöke irányított átszervezésnek nevezte a rendszerváltozást, szerinte sok mindenben ugyanazok az emberek folytatták más pozíciókban a korábbi életüket. Úgy vélte, könnyen hozzányúlnak a szellemi utódok a kommunista elnyomás eszközeihez, erre példaként idézte a 2006-os őszi térdepeltetést, vetkőztetést, jogtalan fogva tartást. Szerinte a kommunizmus nem csak a Rákosi rendszert jelenti, hanem a Tanácsköztársaságot is, mely a történelmi előzmény. Kovács Koppány Zoltán azt mondta, a nemzeti vagyont azok sajátították ki, akik az előző rendszer haszonélvezői voltak. A Mi Hazánk helyi elnöke úgy látja: a kommunista bűnösöket nevesíteni kell és ki kell zárni a közéletből. A kommunista diktatúra legnagyobb bűne szerinte, hogy elvette a hitet, megmérgezte a közéletet, mellyel átformálták a magyar tudatot.

Kovács Koppány Zoltán, a Mi Hazánk Mozgalom nyíregyházi szervezetének elnöke kiemelte:

Háromszázezer áldozatról beszélünk. Nyilvánvaló, hogy ezek nagy valószínűséggel halottak, elhunytak, életüket áldozták. Azt mondom, a teljes magyar társadalom több generációra előre megszenvedte a kommunizmust.