A kézilabda VB üzenete - jó védekezés és kapusteljesítmény kell a sikerhez

A kézilabda VB üzenete  - jó védekezés és kapusteljesítmény kell a sikerhez

 Átlövő szélen, támadás a jobb-védekezés a bal oldalon, lövések két passz után. A napokban ért csak véget a férfi kézilabda világbajnokság, a szurkolók pedig azzal szembesülhettek, hogy még gyorsabb, még dinamikusabb lett a játék.

- A VB egyik legfontosabb üzenete, hogy a stabil védekezés és a jó kapusteljesítmény a siker kulcsa. Ezt a dánok a norvégok ellen tökéletesen bizonyították, az addig támadásban nagyon hatékony norvégok nem tudtak mit kezdeni a dánokkal. Utóbbiak több meglepetéssel is szolgáltak, az egyik ilyen volt, hogy miközben az átlövő az egyik oldalon támadott, a másikon védekezett. Ennek is köszönhetően nyertek. És persze gyorsult a tempó, 2 méteres óriások 118 km/órás sebességgel lőttek kapura – mondta Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója.

Természetesen egy-egy nagy verseny arra is jó, hogy a kézilabda világ új taktikai elemeket tanuljon. És ha már a Nyíregyházát említettük, a csapat igyekszik a felkészülés során olyan határon túli együttesek ellen pályára lépni, akik szintén nagyobb tempót diktálnak.

- A Nagybánya a román első ligában szerepel, olyan játékosuk is van, aki egy éve még a Bajnokok Ligájában szerepelt. Az edzőmérkőzésen ugyan kikaptunk, de hozzászokhatnak a játékosok a gyorsabb kézilabdához. Egy-egy szituációt hamarabb kell lereagálni, másképp kell védekezni, gyorsabban kell gondolkodni. Hasonló volt a helyzet a Kolozsvár ellen is. Biztos vagyok abban, hogy a játékosaink ezekből a meccsekből profitálnak majd a bajnokság során – mondta a szakmai igazgató.

Apropó bajnokság. A szezon február 15-én Debrecenben indul az NYKC számára, az első hazai ellenfél pedig az Ózd lesz.

2019. február 15. péntek 19:00 DEAC NK KFT - Nyíregyházi SN KFT
2019. február 23. szombat 18:00 Nyíregyházi SN KFT - ÓAM-Ózdi KC
2019. március 3. vasárnap 18:00 Mizse KC - Nyíregyházi SN KFT
2019. március 9. szombat 18:00 Nyíregyházi SN KFT - Balassagyarmati Kábel SE
2019. március 16. szombat 18:00 Törökszentmiklósi Székács - Nyíregyházi SN KFT
2019. március 24. vasárnap 18:00 Balmazújvárosi KK - Nyíregyházi SN KFT
2019. március 30. szombat 18:00 Nyíregyházi SN KFT - ContiTech FKSE-Algyő
2019. április 5. péntek 19:00 KTE-Piroska szörp - Nyíregyházi SN KFT
2019. április 28. vasárnap 18:00 Nyíregyházi SN KFT - Békés-Drén KC
2019. május 10. péntek 18:00 Orosházi FKSE-LINAMAR - Nyíregyházi SN KFT
2019. május 18. szombat 19:00 Nyíregyházi SN KFT - PLER-Budapest

Dankó László