A kettes számú egyéni választókörzetben Babosi Györgyöt indítja a Szövetségben

A kettes számú egyéni választókörzetben Babosi Györgyöt indítja a Szövetségben

A kettes számú egyéni választókörzetben Babosi Györgyöt indítja a Szövetségben Nyíregyházáért az őszi önkormányzati választáson – jelentette be Jeszenszki András.

A csoportosulás polgármesterjelöltje Babosi Györgyről azt mondta, a jelölt a műszaki egyetemen végzett villamosmérnöki szakon, mikroelektronika és orvosbiológiai, méréstechnika szakirányon, kutató és fejlesztő mérnökként saját irodáját vezeti. Babosi György azt mondta, azért a kettesben indul, mert hosszú évek óta él a városrészben és ismeri a panelházban élők gondjait. Úgy fogalmazott: egy csónakban evezünk, és csak akkor haladhatunk előre, ha ennek a csónaknak mindkét oldalán azonos erővel húzzuk az evezőket. Szerinte a fiatalok számára kell vonzóvá tenni a várost, és össze kell fogni az egyetem érdekében. Szakmájából adódóan az alapellátási rendszer megerősítése a célja, amelynek egyik lehetősége szerinte a megelőzés és a rendszeres szűrővizsgálatok mellett a jelenleg is elérhető digitális eszközpark megfelelő, kiterjedtebb használata. Babosi György nyugalmat, rendet, biztonságot akar az itt élőknek, emberközpontú, szabad Nyíregyháza a célja.