A hét második felében is folytatódott a Szövetségben sajtótájékoztató-sorozata

A hét második felében is folytatódott a Szövetségben sajtótájékoztató-sorozata

A hat ellenzéki pártot és két szervezetet tömörítő Szövetségben Nyíregyházáért polgármesterjelöltje szerint fontos, hogy létrejöjjön egy anyatej-leadó állomás. 

A szerveződés csütörtöki, illetve pénteki sajtótájékoztatóján az MSZP-s Jeszenszki András hozzátette: biztonságossá kell tenni a gyalogátkelőket és a kerékpáros közlekedést. A nyolcas számú választókerületben a Szövetség színeiben induló dr. Ujhelyi János azt mondta, nagyon sok szép beruházáson vagyunk túl a városban, ami biztos, hogy folytatódni fog, ám a centrumból kifelé haladva a volumene csökken, gondolva például a járdákra, a közvilágításra. A közbiztonság tekintetében örül az érkerti rendőrőrsnek, de javasolja az önkormányzati rendészetet. A Toldi utca környékére meglátása szerint nem elegendő a szolgáltatóhálózat, és úgy véli, kellene kezdeni valamit a pollen- és légszenyezettséggel is. A jobbikos Lengyel Máté pénteken azt mondta, virágos és zöld Nyíregyházát teremtenének. A 10. választókerületben induló, jobbikos Major József hozzátette, meg kell teremteni a kiszámítható hétköznapokat fiatalok és idősek számára, rendezett, tiszta utcákat, tereket és jó minőségű utakat létesítene Örökösföldön, növelné a komfortérzetet, panelprogramot szeretne, és az emberközpontú városrész, szürke hétköznapokat feledtető, közösségi élet a célja.