A gyalogosokra és a biciklisekre is jobban figyelnek húsvétkor

Halálos gyalogosgázolás történt alig egy hete Nagykállóban. Egy idős férfi egy teherautó takarásából kilépve próbált átszaladni a forgalmas Korányi Frigyes utcán. Nem volt elég körültekintő, egy Nyíregyháza felől érkező kishaszongépjármű elgázolta. A férfi a helyszínen életét vesztette. Tavaly 129 esetben volt gyalogos részese a megyében történt baleseteknek. A statisztikák alapján ez azt jelenti, hogy minden hetedik baleset elszenvedője, vagy éppen okozója gyalogos. A rendőrök azt mondják, a gyalogosok sokszor nem veszik figyelembe a KRESZ szabályokat. A megyeszékhelyen a piacok környékén vagy éppen a temetőnél gyakran szaladnak át a négysávos úttesten, vagy éppen fittyet hánynak a rendőrlámpák jelzéseire. Emiatt gyakoriak az ilyen helyeken a gyalogosbalesetek.

A rendőrök felhívják a figyelmet arra, hogy autópályán, alul- és felüljárón, hídon és nagyobb forgalmú utakon tilos átszaladni. Az a legjobb, ha a gyalogos megkeresi a legközelebbi átkelőhelyet és ott próbálkozik meg a másik oldalra való átjutással. A rendőrök azt is hozzáfűzik, gyakoriak a biciklis balesetek is, főként a tavaszi, nyári időszakban. A kerékpárosok esetében a leggyakoribb hiba, hogy a gyalogátkelőhelyeknél nem szállnak le a bicajról, hanem nagy sebességgel, hirtelen próbálnak átkelni. Az autósok pedig nem számítanak rájuk és elgázolják őket. Annak érdekében, hogy kevesebb baleset történjen az utakon, a húsvéti időszakban fokozott rendőri jelenlét várható. Nagyszombattól a húsvéti ünnepek végéig az autósok mellett a biciklisek is szigorúbb ellenőrzésekre számíthatnak.

Z. Pintye Zsolt

(Fotó: internet)