A felnőtt bajnokik folytatódnak, az utánpótlás meccseket nem rendezik meg

Több fontos döntést hozott a Magyar Röplabda Szövetség. Hétfőtől az utánpótlás bajnokságok leállnak, és változik a Magyar Kupa lebyonyolítása.

"A 2020/2021. évi Teremröplabda NBI Extraliga és NB I Liga felnőtt bajnokságok, valamint a 2020/2021. évi Teremröplabda Magyar Kupa versenysorozata az elfogadott, módosított halasztási és jelentési protokoll alapján a továbbiakban is folytatódjanak, amíg a felettes szervek erre lehetőséget biztosítanak.

A 2020/2021. évi Teremröplabda Magyar Kupa versenysorozatának döntője a lebonyolíthatóság érdekében 2021. március 12-14-én kerül megrendezésre, azzal a lebonyolítást érintő változtatással, hogy elődöntő-döntő rendszerű 4-es döntő formájában bonyolódjon. Ennek érdekében az MRSZ Versenybizottság által javasolt versenynaptár és versenykiírás változások elfogadásra kerültek. A lebonyolítás kapcsán a férfi és a női csapatok bajnoki rendszerének különbözősége miatt, további változtatás lehetséges.

2. A 2020/2021. évi Teremröplabda felnőtt NB II bajnokság folytatásának lehetőségéről készüljön egy újabb felmérés 2020. november 20-ig, a bajnokságban szereplő felnőtt és U21-es csapatok megkérdezésével, ennek eredménye után dönt.

3. A 2020/2021. évi Teremröplabda utánpótlás bajnokságokat (U19-U11) 2020 november 23-tól kezdődően felfüggeszti 2021 január 15-ig. Az edzések a helyi adottságoknak és a Kormányrendeletben foglaltaknak megfelelően, a járványügyi előírások szigorú betartásával folytatódhatnak." - áll a Magyar Röplabda Szövetség közleményében.