A dánok után a lengyelek is három motorossal érkeznek

A jövő salakmotoros sztárjai érkeznek szeptember 17-én a Nagyhalász Speedway Ringre, itt rendezik az U19-es Európa-bajnokság döntőjét. Komoly mezőny jön a versenyre. Az már korábban eldőlt, hogy Casper Henriksson,  William Drejer,  Jesper Knudsen, Nicolai Heiselberg és Mathias Pollestad biztosan itt lesz, mivel ők végeztek az első ötben a Svédországban rendezett selejtező során. A hétvégén Szlovákiában is rendeztek selejtezőt. Nem volt egyszerű dolguk a motorosoknak, mivel a verseny előtt leszakadt az ég, de a szervezőknek sikerült a pályát rendbe tenni, így megtarthatták a futamokat.

A lengyel Jakub Krawczyk nyert, és mellette honfitársa, Damian Ratajczak és Kacper Grzelak, a német Erik Bachhuber és a szlovén Anže Grmek jutott még tovább.

A szlovén fiú  többször motorozott már hazánkban, ismeri a nagyhalászi pályát is, és a tervek szerint októberben a magyar-szlovén bajnoki futamon is rajthoz áll a Speedway Ringen. Nem kizárt, hogy villanyfényes versenyen...