A Csodavárban járt a Szpari
A Down Egyesületen segített a Nyíregyháza Spartacus. A labdarúgók játszottak is a gyerekekkel.

Volt már az Állatbarát Alapítványnál, az Esély Centrumban és számos iskolában a Nyíregyháza Spartacus, de segített már egy máriapócsi beteg gyereken is a klub. A játékosok ma a Down Egyesülethez látogattak, hogy ők is felhívják a figyelmet és népszerűsítsék a Kihívás Játék előítéletek nélkül elnevezésű akciót.

A labdarúgók egy kisebb adományt is felajánlottak az egyesületnek, továbbá – játékos formában – megismerkedtek a Down-szindrómával élő emberek mindennapjaival.

– Úgy érzem, kötelességünk segíteni, és ha időnk engedi, akkor próbáljuk is támogatni a rászorulókat, illetve azokat az egyesületeket, alapítványokat, akik könnyebbé teszik a mindennapjaikat. Nem ez az első eset, és remélem, a jövőben is segíthetünk hasonló intézményeken – mondta Balogh János, a Szpari csapatkapitánya.

A labdarúgók megismerkedtek a központtal, kipróbálták a fejlesztő eszközöket, majd játszottak egy jót közösen a Csodavár gyerekeivel. 

D. L.