A Cegléd érkezik - hazai pályán játszik vasárnap a Szpari

A Cegléd érkezik - hazai pályán játszik vasárnap a Szpari

 A 23. fordulót rendezik a hétvégén a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus tavasszal először játszhat a Városi Stadionban, az ellenfél a Cegléd lesz. A vendégek igazi mumusnak számítanak, az eddigi 15 meccs alapján jobb a mérlegük, hétszer győztek, kétszer lett döntetlen és hatszor nyert a Nyíregyháza. Legutóbb Tiszakécskén játszott egymással a két csapat, és hiába volt végig fölényben a Szpari, végül nem született gól.

A két gárda utolsó nyíregyházi meccsén 2-0-ra a Cegléd nyert, utoljára hazai pályán 2013-ban diadalmaskodott a Spartacus Gengeliczki Gergő góljával. A mostani csapatból Rubus Tamás és Polényi Gábor is játszott azon a találkozón, most viszont előbbi eltiltás miatt biztosan nem szerepelhet. A Cegléd nem kezdte jól a tavaszt, az első meccsükön - három év után térhetett haza a stadion felújítása után a csapat - 4-0-ra kikaptak a Békéscsabától. Az együttesben pályára lépett az a Szilágyi Péter is, aki korábban a Szpariban is futballozott. Eltiltása után Kárász Krisztián is játszhat vasárnap Nyíregyházán, a találkozó 14 órakor kezdődik. A játékvezető Takács Tamás lesz, asszisztensként Medovarszki János és Csatári Tibor segíti a munkáját, a tartalék játékvezető Csonka Bence. 

A márkőzést a Nyíregyházi TV vasárnap 18 órától közvetíti. 

Dankó László