A Békéscsaba ellen játszott a Fatum Nyíregyháza

A Boraqua Kupa női röplabda felkészülési torna harmadik napján a Fatum Nyíregyháza a házigazda Békéscsaba ellen lépett pályára. A mieink szombaton legyőzték a Kaposvárt, míg a BRSE kikapott a somogyiaktól a nyitónapon.
Remekül kezdett a Fatum, 21-8-ra is vezetett, és az első szettet meg is nyerte a Nyíregyháza. A folytatásban már szorosabb volt a meccs, és a második szett végén kihasználta a hibákat a BRSE, és nyerte játszmát, majd a harmadik nagy csatát hozott, de izgalmas végjáték után ennek a végén is a hazaiak örülhettek. A negyedik felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám 12-12 után meglépett a Békéscsaba, és végül megnyerte a találkozót. Ez azt jelentette, hogy a három csapatos felkészülési tornán mind a BRSE, mind a Kaposvár mind pedig a Fatum Nyíregyháza 1-1 győzelemmel illetve vereséggel zárt.

Swietelsky BRSE – Fatum Nyíregyháza 3-1 (-20, 17, 22, 19)

Békéscsaba: Kump 2, Strumilo 6, Stepanenko 24, Pintér 9, Aydinogullari 4, Gergácz
Csere: Molcsányi(liberó), Kotormán, Budai 5, Bodnár 6, Stanchulova 16
vezetőedző: Tóth Gábor

Nyíregyháza: Kocic 18, Jeremic 16, Antivero 10, Lászlop 9, Galvao 5, Földi 1
Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L.2
vezetőedző: Tomás Varga