A befektetésösztönzési programunk sikerének újabb visszaigazolása: elismerés egy nyíregyházi beruházónak!

A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) tegnap rendezte meg „Az év befektetője 2022” díjátadó és gála rendezvényét, amelyen ezúttal kilenc kategóriában ismerték el azokat a cégeket, akik elkötelezett tevékenységükkel kiemelten hozzájárulnak a magyar gazdaság fejlődéséhez. „Az év új beruházója” díjat a W-Scope Hungary Plant Kft. vehette át.

Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere hivatalos közösségi oldalán jelentette be a hírt: – A dél-koreai W-Scope cég még 2022 októberében tette le új gyárának alapkövét a Déli Ipari Parkban, ahol egy közel 300 milliárd forintos beruházással 1200 munkahelyet teremtenek 2024-re, s az elektromos autók akkumulátorához használt szeparátorfóliát fognak gyártani.