80 éves fennállását ünnepli a Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola

80 éves fennállását ünnepli a Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola
Fotó: Archív

A Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola 2019. november 22-én, pénteken 17 órakor rendezi meg az intézmény 80 éves fennállásának jubileumi ünnepségét és a nemzetközi partnerintézményeinek találkozóját az iskola hangversenytermében.

A programra Nyíregyháza város és az iskola fenntartójának képviselői, a nyugdíjas kollégák, egykori tanítványok, a városi és megyei partnerintézmények vezetői mellett a következő országok képviselői kaptak meghívást: Románia (Máramarossziget), Csehország (Vítkov), Lengyelország (Rzeszów), Topolya (Szerbia), Ukrajna (Ungvár), Szlovákia (Eperjes), Németország (Iserlohn).

A hangversennyel egybekötött ünnepségen Tamás Attila intézményvezető és a külföldi képviselők megemlékezései mellett Papp Istvánné tart előadást, aki 2000-2010-ig volt az intézmény vezetője.