5km és 23 akadály várta az Élménypróba résztvevőit
Fotó: Szarka Lajos

Hatodik alkalommal rendezték meg Nyíregyházán a Decathlon Élménypróbát. Ezúttal 5 km és 23 akadály várt a nevezőkre. Már a rajt előtt megmozgatták a szervezők a több 700 indulót, mivel arobik és kung-fu bemutató mellett Juharos Gábor irányításával egy közös bemelegítésen vehettek részt az Erdei tornapályára kilátogatók. 

- Nem versenyről van szó, hanem egy jó hangulatú  közös mozgásról. Igyekeztünk új akadályokat is beiktatni, és mindenki érmet kap a célba érkezéskor - mondta Pokrovenszki Gergely főszervező. 

A megnyitó során Halkóné Dr. Rudolf Éva mondott rövid köszöntőt, majd ő indította el a mezőnyt. 

- Nyíregyháza igyekszik támogatni az élsport mellett a szabadidő sportot is, így a mai eseményt is. Van egy szép erdőnk, nem először használják ki a szervezők a lehetőséget, hogy itt tartsanak sportprogramot - mondta Halkóné Dr. Rudolf Éva. 

Az esemény remek csapatépítő program is volt, így sok cég nevezett csapataival, de volt induló Hajdúszoboszlóról és Ukrajnából is. A rendezvényt tombolasorsolás zárta.