34. Magyar Sajtófotó Kiállítás

34. Magyar Sajtófotó Kiállítás

A Magyar Sajtófotó Kiállítás az egyetlen fotótárlat Magyarországon, amelyet ilyen hosszú ideje, megszakítás nélkül rendeznek meg minden évben. Az első Sajtófotó Kiállítást 1982-ben, a Műegyetem R-Klubjában láthatta a nagyközönség. A 90-es évek elejétől a Sajtófotó Kiállítás a MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya és Magyar Fotóriporterek Társasága közös kiállítása lett. A pályázatra beérkező képekből rangos szakmai zsűri választja ki a díjazott képeket, valamint a kiállításra kerülő anyagot. A 34. Magyar Sajtófotó Kiállítás nyíregyházi megnyitóján dr. Ulrich Attila alpolgármester mondott köszöntőt. Fontosnak tartja, hogy az ország legjobb fotós alkotásaival megőrizzék az utókor számára az újkori történelem legfontosabb eseményeit.

További képekért kattintson a fotóra!

Az évek során a Magyar Sajtófotó Kiállításra küldött pályaművek száma évről évre jelentősen emelkedett, általában 7500-10000 fotó elbírálása a zsűri feladata. 2009 óta a pályázatot nemzetközi zsűri bírálja el. A Magyar Sajtófotó Kiállítás szellemi atyja, kitalálója Szalay Zoltán Táncsics-díjas és Pulitzer Emlékdíjas fotóriporter, aki 30 éven át volt a kiállítás rendezője is. 2015-ben és az idei évben Szigeti Tamás fotóriporter rendezte a tárlatot. Mint elmondta, az idei pályázatra közel 240 fotográfus adott be több kategóriában mintegy 7 ezer képet. Idén a nemzetközi események úgy hozták, hogy külön kategóriát nyitottak a menekültválsággal kapcsolatos fotóknak. A pályázat nagydíját is az ebben a témakörben készült sorozatával nyerte meg Fazekas István, a HVG fotóriportere.

A 34. Magyar Sajtófotó Kiállítás december 31-ig látható városunkban először, a Váci Mihály Kulturális Központban.

Szoboszlai Tibor

(Fotó: Szarka Lajos)