30 éves a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Karitász szervezete

Az egyházmegyei karitász 30. évfordulóját Karitász nappal ünneplik december 2-án, szombaton, Nyíregyházán a Szent Imre köznevelési intézmény kápolnájában.

A találkozó délelőtt 9 órakor kezdődik. A résztvevőket Csordás Gábor egyházmegyei karitász igazgató köszönti, és a délelőtt folyamán elmélkedést is tart. A megnyitót követően Bosák Nándor nyugalmazott debrecen-nyíregyházi püspök, az egyházmegye első püspöke, az egyházmegyei karitász alapítója tart előadást, majd 11:30-tól Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be a Szent Imre-kápolnában.

Az idén 30 éves Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye már a megalapításának évében létrehozta az egyházmegyei karitász szervezetet, amely azóta is tevékeny szeretettel veszi körül a rászoruló családokat. Az egyházmegyében mintegy ezer önkéntes nyújt folyamatos segítséget 56 plébániájának területén.