14 érmet szereztek az NySc úszó a júliusi Országos Gyermekbajnokságon

A négynapos úszóviadalon a képzletbeli korona Cserfalvi Olaf fejére kerülhetett fel, hiszen a Sportcentrum úszója ötször is a dobogó tetejére állhatott. 100 és 200 pillangó mellett 200 és 400 vegyesen valamint 200 háton is legjobb lett.

Az öt arany mellett 400 gyorson pedig ezüstérmet szerzett.

A fiúk mezőnyében Kovács Péter 1500 gyorson egészen az első helyre úszta be magát, aki a legfényesebb érem mellé még két bronzérmet is begyűjtött 400 és 200 gyorson. Lengyel Áron 100 és 200 pillangón remekelt, mindkét számban ezüstérmes lett. A szintén az erőssebbik nemet képviselő Tajthy Milánnak a 400 vegyes sikerült a legjobban, ezüstérmmel zárta a gyermekbajnokságot.

A lányoknál Barna Bianka 200 mellen hatalmas hajrában harmadikként ért be a célba.

A 14. érmet, egy ezüstöt a 4x200 m fiú gyorsúszó váltónknak köszönhetjük (Kovács Péter, Lengyel Áron, Szakács Adorján, Cserfalvi Olaf , ezzel a Nyíregyházi Sportcentrum az Országos Gyermekbajnokságon az érem- és a ponttáblázatban is az első helyen végzett, az egyesületi csapatversenyben pedig egyedül az Egri Úszó Klubnak sikerült megelőznie a szabolcsi megyeszékhelyet.