Zsinórban ötödször is junior bajnok - Závaczki Bálint ismét nyert korosztályában

Zsinórban ötödször is junior bajnok - Závaczki Bálint ismét nyert korosztályában

Gigászi csatában szerezte meg Závaczki Bálint 213 (68,70,75) ötödik magyar junior bajnoki címét, mindössze egyetlen ütéssel maradva le a szlovén Vid Joze Potocartól, hogy háromszoros nyílt bajnok is lehessen. A nyíregyházi golfozó ezzel minden idők legeredményesebb magyar junior bajnoka lett. 

- Nem volt nagyon erős a mezőny, bár voltak kiugró teljesítmények. Az első nap bogey-mentes -4-es score-ja engem is meglepett. A második forduló aztán kicsit döcögősebbre sikeredett, de -2-vel így is megmentettem a napot. A befejezés nem úgy sikerült, ahogy elképzeltem. Ennek legfőbb oka, hogy a 12.40 tee time helyett, a villámlás miatt, csak 15 órakor állhattunk elütőre. Úgy gondolom, hogy ilyen körülmények ellenére is kihoztam a mai napon maximumot magamból. Azzal a céllal jöttem ide, hogy a magyar junior bajnoki címet begyűjtsem, és ezt teljesült, a nyílt cím csak bónusz lehetett volna - nyilatkozta a hungolf.hu oldalnak Závaczki Bálint.