Zsinórban a negyedik győzelem
Fotó:Kohut Árpád

Az Újpestet fogadta az NB-I-es Futsal bajnokságban az A’Stúdió Futsal Nyíregyháza.
Két Gregory bombával indult a meccs, ám védett a vendégek kapusa, csakúgy mint Dávid lövésénél. A 7. perc hozta az első vendég helyzetet, Klacsák emelt fölé. A 8. percben aztán egy 5/4-es szituációban Lipl lőtt a kapuba, előnyhöz juttatva a lilákat, 0-1. Maneca azonnal egyenlíthetett volna, de bravúrral védett ismét Gémesi egy lövésnél. A 13. percben aztán már ő is tehetetlen volt, Gregory távolról bombázott az alsó sarokba, 1-1. A folytatásban is sok volt a helyzet, Lipl lövését tolta ki Petró, majd Gregory labdája ment fölé. A hajrában Maneca lőtt közelről, de Gémesi ezt is kitolta, a lilák legjobbja volt az első félidőben a kapus. A végén Petró is hárított két próbálkozást, majd Lipl a kapufát találta el, így a szünetben 1-1 volt az állás.
A második játékrész rögtön egy Kovács R. lövéssel indult, de ezt is fogta az újpesti hálóőr, Kovács B. próbálkozását pedig Petró hárította. A 22. percben Kovács G. lövésébe vetődött bele Horváth, nagy helyzet volt! A következő támadásnál viszont már nem tudtak menteni a lilák, Kovács Róbert bombázott a felső sarokba távolról, 2-1. Gregory nagyszerűen játszott, és a 28. percben egy szép támadás után jobbról az alsó sarokba lőtt, 3-1. Futószalagon jöttek a hazai helyzetek, a 33. percben Maneca lövése pattant vissza, Öreglaki pedig fölé emelt, nagy lehetőség volt. A 34. percben Maneca kapott jó labdát a bal oldalon, és a hosszú alsó sarokba lőtt, 4-1! A 36. percben a csereként beálló Kovács Erik adta meg a kegyelemdöfést, első labdaérintésből lőtt gólt egy beadás után, végképp eldöntve a meccset, 5-1. Több gól nem esett, a Stúdió zsinórban negyedik mérkőzését is megnyerte!

A’Stúdió Futsal Nyíregyháza – Újpest 5-1 (1-1)

Nyíregyháza: Petró, Öreglaki, Gregory, Dávid, Maneca

Csere: Szabó L., Krajnyák, Kovács R., Kovács G., Urr, Kovács E., Lakatos L., Kovács L.

vezetőedző: Lovas Norbert

Újpest: Gémesi, Klacsák, Simic, Horváth Benedek, Kovács B.

Csere: Kinics, Géczy, Katona, Szieber, Horváth Barnabás, Cotirlan, Östör, Lipl

vezetőedző: Moga Lorant