Zöld Kerék Alapítvány – Így telt a Bringás TeSzedd! március 23-án Nyíregyházán!

Zöld Kerék Alapítvány – Így telt a Bringás TeSzedd! március 23-án Nyíregyházán!
Így számolt be a Zöld Kerék Alapítvány a március 23-ai akcióról.

Nagy örömünkre szolgál bejelenteni, hogy idén is sikerült elérni célunkat. A 2019-es országos, önkéntes szemétszedési akció nyíregyházi koordinátoraiként úgy éreztük, hogy nagy feladatot érdemes csak vállalnunk ennyi lelkes emberrel hátunk mögött. Így 2019. március 23-án, a Kossuth térről indulva kitekertünk a Tokaji út kerékpárútján a MOL benzinkútig, majd onnan visszafele haladva a volt KGST piacig tisztítottuk meg a körülbelül 1 km-es kerékpárút szakasz két oldalát. Ezen a rövid szakaszon körülbelül 25 zsák szemetet gyűjtöttünk össze, melyet egy közeli gyűjtőszigetre szállítottunk, majd a lerakást be is jelentettük hatóságilag. Igazi közösségi élmény egy napot a környezetért közösen tenni, pláne, ha vidáman telik ez a napsütéses szombat, úgy ahogyan nekünk is telt. Az év maradék 364 napján arra kérjük a lakosságot, hogy vásárlásainál figyeljen a csomagolóanyag mennyiségére, ha a célnak megfelel vegyen inkább használtat, vagy újrahasznosítottat és keletkező hulladékot minél szelektívebben próbáljuk meg együtt közösen visszajuttatni a körforgásba, ezáltal is csökkentve a kitermelésének szükségességét.

– küldte beszámolóját az alapítvány.

Részletek a programról:

http://zoldkero.hu/sikeres-volt-2019-es-teszedd

Képek: 

https://photos.app.goo.gl/qeSs6kREh4M1FBhTA

A következő program egy kerékpártúra lesz a Lónyai-főcsatorna mentén, melyre mindenkit szeretettel várnak! 

http://zoldkero.hu/tavaszi-kerekparos-kiruccanas