X. Országos Czidra László Furulyaverseny – Döntőbe jutott Vikárosok

X. Országos Czidra László Furulyaverseny – Döntőbe jutott Vikárosok
A X. Országos Czidra László Furulyaverseny nyíregyházi területi válogatójában mérették meg magukat a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola fafúvós növendékei.

A szép eredményt elért diákok a budapesti döntőben képviselik intézményünket és Nyíregyházát.

Március 1-jén rendeztük meg, másik hét alapfokú művészeti iskolával egyetemben a furulyaverseny területi válogatóját. Az utazó versenybizottság négy korcsoportban, illetve kamara kategóriában hallgatta meg a versenyzőket. Nyíregyházán összesen 20 produkciót értékelt Bánfi Balázs művésztanár, a zsűri elnöke, Dr. Széplaki Zoltán és Tóth József. A nevezetteknek egy kötelező művet és egy szabadon választott darabot kellett a közönség és a zsűri előtt előadni. Az áprilisi döntőben azok vehetnek részt, akik a zsűri tagjaitól több mint 50 pontot kaptak. Ennek értelmében Nyíregyházát és a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskolát a következő tanulók képviselik Budapesten, a rendező V. kerületi Szabolcsi Bence Zenei Alapfokú Művészeti Iskolában:

1. korcsoport:

Ignácz Pálma
Simon Janka

2. korcsoport:
Fazekas Kriszta
Czuczor Lilla
Kamara kategóriában: Barota Boglárka, Kereskényi Fanni, Pristyák Zsófia Zsuzsanna, Szentpéteri Fanni Réka

3. korcsoport:
Pristyák Zsófia Zsuzsanna

4. korcsoport:
Szentpéteri Fanni Réka

 

Felkészítő tanárok: Bottyán Blanka, Purné Orha Andrea

Billentyűs hangszeren közreműködtek: Tamás Attila, Fodor Csaba

A versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal támogatta.