Veretlenül nyerte meg a Nyíregyházi Egyetem csapata a Beach Volleyball in the City gálatornáját
A Nyíregyházi Egyetem NYErő csapata végzett az első helyen a 12. HÜBNER Beach Volleyball in the City első versenynapján rendezett „Nyíregyháza Válogatottjai” gálamérkőzéseken. Az oktatókból és hallgatókból álló együttes veretlen teljesítménnyel szerezte meg a cégek és intézmények kategóriájának bajnoki címét.

A június 25-én megrendezett tornán Nyíregyháza meghatározó intézményei és szervezetei mérték össze tudásukat. A dobogó legfelső fokára a Nyíregyházi Egyetem állhatott fel, a második helyen a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház, míg a harmadikon a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság végzett.
Oktatók és hallgatók közös sikere
A NYErő csapat valamennyi mérkőzését megnyerve szerezte meg az aranyérmet. A bajnok együttes tagjai Dr. Molnár Anita, a Testnevelés és Sporttudományi Intézet oktatója, Dr. Sztányi-Szekér Barbara, az Alkalmazott Humántudományok Intézetének oktatója, valamint Békési Alexandra testnevelőtanár–angoltanár szakos hallgató, Kévés Szabolcs matematikatanár–testnevelőtanár szakos hallgató, Imre Tibor testnevelőtanár mesterszakos hallgató és Németh Martin testnevelőtanár–történelemtanár szakos hallgató voltak.

A csapat kapitányi feladatait Dr. Molnár Anita látta el, a felkészítést és a csapat vezetését pedig Dr. Vajda Ildikó oktatási elnökhelyettes, a Testnevelés és Sporttudományi Intézet igazgatója irányította.
A közösség ereje is megmutatkozott
A győzelem jól példázza a Nyíregyházi Egyetemen működő sportközösség összetartását és együttműködését. Az intézményben oktatók és hallgatók rendszeresen közösen képviselik az egyetemet különböző sporteseményeken, erősítve ezzel a közösségi szemléletet és az egészséges életmód fontosságát.

A mostani bajnoki cím újabb eredmény a Nyíregyházi Egyetem sportéletében. A Testnevelés és Sporttudományi Intézet kiemelt figyelmet fordít a rendszeres testmozgás népszerűsítésére és a közösségi sportprogramok támogatására.


