Vereség emelt fővel - Több fiatal első NB-II-es meccsét játszotta a Vasas ellen

A Vasas vendége volt a Nyíregyháza Spartacus a bajnokságban. A mieinknél a saját nevelésű Szabó Bálint, Torkos Máté és Herczku Alex is először játszott NB-II-es bajnokit, Magyar Gábor pedig másodszor szerepelt a felnőtt csapatban tétmeccsen. A kispadon további hat saját nevelés foglalt helyet.

Vasas  - Nyíregyháza Spartacus 1-0 (0-0)

Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk

Jv: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Bornemissza Norbert)

Vasas: Jova - Terbe, Szilágyi, Otigba, Silye - Hidi M - Kovács M., Pátkai - Radó (Pekár 86.), Feczesin (Köböl 89.), Balajti (Vernes 70.)

vezetőedző: Schindler Szabolcs

Nyíregyháza: Fejér - Herczku, Svedyuk, Papucsek, Jánvári, Magyar (Vasiljevic 78.) - Végső, Szabó B.(Pataki 74.), Kártik (Sztankó 74.), Györgyi - Torkos (Hamed 54.)

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc Elkezdődött a találkozó.

3. perc Terbe beadása után Feczesin fejelt közelről, Fejér bravúrral védett.

5. perc Kártik tört be a 16-oson belülre, Otigba szerelte az utolsó pillanatban.

9. perc Magyar szemöldöke sérült meg, vérzett, az oldalvonal mellett kellett ápolni.

14. perc Silye lövését ütötte ki Fejér, a másik oldalon Györgyi beadásáról maradtak le a társak.

19. perc Balajti középre lőtt labdáját fogta Fejér.

20. perc Silye 28 méteres szabadrúgását hárította a Szpari kapusa.

24. perc Egy kényszerítő után Feczesin lőtt mellé 15 méterről.

31. perc Balajti szabadrúgása után Pátkai fejelt fölé.

37. perc Radó lőtt 17 méterrel, Fejér ezt is megfogta.

44. perc Györgyi tekert kapura egy szögletet, centikkel kerülte el a labda a hosszú sarkot.

Vége az első félidőnek, hősiesen küzd a Szpari, gól nem született.

47. perc Megszerezte a vezetést a Vasas, Radó jó cselek után ívelt középre jobbról, Balajti pedig a kapuba fejelt, 1-0.

49. perc Györgyit buktatták a 16-os vonalánál, a játékvezető nem ítélt semmit.

51. perc Veszélyes Szpari szöglet után Jova fogta a labdát.

55. perc Silye indult veszélyesen, Fejér bátran kivetődve elütötte a labdát.

62. perc Svedyuk lövése pattant szögletre. A sarokrúgás után Jánvári fejelt, Jova bravúrral védett. Az újabb sarokrúgás után Papucsek esett el az ötösnél, nincs büntető.

64. perc Kovács kapott sárga lapot, rátartott Kártik lábára.

69. perc Kovács csavart kapura egy labdát 16 méterről, Fejér bravúrral hárított.

73. perc Kártik kapott sárgát lerántásért.

74. perc Sztankó és Pataki érkezett csereként, utóbbinak az első NB-II-es meccse a felnőtt csapatban. Sztankó vasárnap debütált.

76. perc Györgyi szabadrúgásáról alig maradt le Papucsek a kapu előtt.

83. perc Kovács lövése kerülte el a kaput.

84. perc Veszélyes Szpari beadások Györgyitől, de rendre kifejelték a hazaiak.

88. perc Papucsek kapott sárga lapot Pekár lerántásáért.

92. perc Nagy helyzet, Hamed szép cselek után lőtt, Jova nagyot védett.

93. perc Pekár lőtt egy kontra után, a kapufát találta el.

Vége a mérkőzésnek, a Spartacus sok fiatallal felállva helyt állt, de nem sikerült pontot szerezni.

Gálhidi György vezetőedző: - Óriási dícséretet érdemelnek a játékosok, de fáj a szívem, hogy nem tudtunk pontot szerezni. Egy hibánkat kihasználta a Vasas, de volt egyenlítési lehetőségünk. A fiatalok közül sokan most játszottak először vagy másodszor a felnőtt csapatban, a hétvégén van egy újabb találkozónk az Ajka ellen, ahol megint pályára kell lépniük, nagy terhelést kapnak.

Fotó:nso.hu