Véget ért a szociális tűzifaprogram a NYÍRERDŐ-nél – 157 településről igényeltek fát

Befejeződött a szociális tűzifaprogram a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt.-nél.

A kormány által meghirdetett programban 157 település összesen csaknem 34 ezer köbméter tüzelőt igényelt a társaságtól. Az elmúlt hónapokban, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 121 településre megközelítőleg 25 ezer, Hajdú-Bihar megyében 36 településre mintegy 9 ezer köbméter tüzelőt szállítottak el.

Volt önkormányzat, amely több száz köbmétert, akadt, amely 35 köbmétert igényelt társaságunktól. Főként a térségben jellemző keménylombos fafajokat, akácot, tölgyet, kőrist vásároltak a települések. Társaságunk a kezdetek óta részt vesz a szociális tűzifaprogramokban, az elmúlt öt évben több mint 170 ezer köbméter tüzelő jutott el tőlünk a rászorulókhoz.

– tájékoztatott dr. Szalacsi Árpád, a NYÍRERDŐ Zrt. vezérigazgatója.