Várostörténeti vetélkedőt szerveznek Nyíregyházán – Itt vannak a részletek!

Várostörténeti vetélkedőt szerveznek Nyíregyházán – Itt vannak a részletek!
A vetélkedőre a város felső tagozatos általános iskolás diákjainak a jelentkezését várják.

A Jókai Mór Református Általános Iskola (Nyíregyháza, Színház u. 3.) várostörténeti vetélkedőt hirdet Kardos István, a város első kultúrtanácsnokának az emlékére halálának a 90. évfordulója alkalmából.

A vetélkedő védnöke: Dr. Ulrich Attila Nyíregyháza MJV alpolgármestere.

A vetélkedőre a város felső tagozatos általános iskolás diákjainak a jelentkezését várják. Iskolánként egy háromfős csapat jelentkezhet.

A vetélkedő témái:

  • Kardos István életútja
  • Bepillantás Nyíregyháza iskolatörténetébe
  • Nevezetes nyíregyházi épületek

Előzetes feladat: „Nyíregyháza egykor és most”

A vetélkedőre jelentkezett csapatok mutassanak be egy nevezetes nyíregyházi épületet egy korabeli és egy mai fotó alapján. Röviden írják le az épület építésének történetét és mutassák be mai állapotát. A csapatok készíthetnek PPT-t vagy word/PDF-dokumentumot, amelyet az alábbi címre küldjenek el: kardosverseny@gmail.com

A felkészüléshez ajánlott irodalom letölthető az iskola honlapjáról: www.jokaisok.hu

Jelentkezési határidő: 2019. április 3. Nevezési díj nincs. Az 1–3. helyezett csapat oklevél és könyvjutalomban részesül. (A vetélkedővel kapcsolatban érdeklődni e-mailen Ilyés Gábor szervezőnél lehet.)

Jelentkezni a felkészítő tanár és a csapattagok megnevezésével, valamint az előzetes feladat elküldésével lehet az alábbi e-mail címen: kardosverseny@gmail.com

A döntőbe az előzetes feladatot legjobban teljesítő hat csapatot hívják.

A döntő ideje: 2019. április 30. 14 óra. Helye: Jókai Mór Református Általános Iskola (Nyíregyháza, Színház u. 3.).