Városi Sportgála - díjazták Nyíregyháza legjobb sportolóit és a felkészítő edzőket

Városi Sportgála - díjazták Nyíregyháza legjobb sportolóit és a felkészítő edzőket

A hagyományokhoz hűen idén is díjazták a legjobb sportolókat, edzőket, diákolimpiai győzteseket. Átadták a „Jó tanuló – jó sportoló” elismerő címeket is. 

Nemzetközi kerékpárverseny, Rally EB, nemzetközi röplabda kupameccsek. Csak néhány sportesemény 2019-ből. De jártak a megyeszékhelyen világbajnok labdarúgók, volt Csillagfutás, Extreme Trail, Bringaváros, és népszerű volt a Mozdulj Nyíregyháza is. A hagyományos Városi Sportgálán értékelték az évet, és jutalmazták a legjobb sportolókat, felkészítőiket.

Íme a díjazottak: 

Az év női sportolója: Berencsi Tímea, karate felnőtt EB 5. hely, edzője: Tóth Tibor.
Az év férfi sportolója: Szikszai Róbert diszkoszvető,Universiade 5. hely, edzője: Kerekes László és Cserpák Róbert. 
Az év felfedezettje: Tóth Balázs atlétika- súlylökésben felnőtt magyar bajnoki címet szerzett, edzője: Kerekes László és Cserpák Róbert.
Az év parasportolója: Tarjányi István kerekes székes vívás,    VB csapat 8. helyezés, VK érmes, edzője: Pákey Béla.
Az év extrém sportolója: Belus Tamás ultrafutó.
Az év csapata: Fatum-Nyíregyháza, Magyar Kupa címvédés, bajnoki második hely, edző: Hollósy László.
Munkásságának elismeréseként díjat kapott Gyula Sándor úszó edző, több évtizedes edzői tevékenységéért. 

A kiemelkedő hazai és nemzetközi eredményeket elért sportolók és edzőik:

Hatházi Dóra úszás, Junior VB 6., Ifj. EB 5. helyezés, edző: Gyula Sándor

Tóth Fruzsina     röplabda, EB résztvevő, Universiadé 4. edző: Hollósy László

Tóth Dalma röplabda, Universiadé 4. edző: Hollósy László

Berencsi Csaba karate U20 EB 3. edző: Tóth Tibor
                        
Kovács Richárd ökölvívás, EB részvétel, edző: Nagy Lajos
                            
Závaczki Bálint golf, junior bajnok és nemzetközi versenyek győztese, edző: Závaczki Zsolt

Szurovcsják Ivett úszó, magyar felnőtt bajnokság 2. és 3. helyezés, edző: Urbin Tamás
                            
Helebrandt Máté gyaloglás, magyar bajnok, VB résztvevő, edzője: Pokrovenszki József

Trencsényi Vince, Pannuska Dávid, Rally 2 országos bajnokok
     
A Város sportjáért 2019-ben végzett kiemelt támogatásukért és példaértékű társadalmi szerepvállalásukért járó díjak:

Hübner- H Kft. verseny-és szabadidősport kiemelt támogatója
                    
Michelin Hungária Kft. szabadidősport kiemelt támogatója
                    
KE-VÍZ 21 Építőipari Zrt. versenysport és utánpótlás-nevelés kiemelt támogatója
                    
The Kopjary Water Kft. verseny-és szabadidősport kiemelt támogatója
                    
Nyíregyházi Extrém SE I. Nyíregyháza Extrém Trail verseny szervezése                            
Városi diák-és szabadidős sportrendezvényeken legaktívabb iskolák:

Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium     
                
Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézménye     

                
Sportágak díjazottai:

KIEMELT CSAPATSPORTÁGAK LEGJOBBJAI

Női röplabda: Varga Elizabet Lenke, a FATUM-Nyíregyháza NBI-s csapat legjobbja
                        
Női kosárlabda: Borza Laura, a Nyíregyházi Kosársuli Utánpótlás Kosárlabda Egyesület NB I/B-s csapatának tagja

Női kézilabda: Varga Fruzsina, a Kölcsey DSE NB II-es csapatának legjobbja                         
Női labdarúgás: Szanyi Mária, a Nyíregyháza Spartacus FC legjobbja
                        
Férfi kézilabda: Gadnai Attila, a Nyíregyházi SN legjobbja

Férfi kosárlabda: Bazsó Brúnó, a Hübner Nyíregyháza BS legjobbja

Férfi labdarúgás: Hornyák Marcell a Nyíregyháza Spartacus FC legjobbja 

EGYÉB CSAPAT- ÉS EGYÉNI SPORTÁGAK LEGJOBBJAI

Amerikai foci: Tóth Gábor, Nyíregyháza Tigers Amerikai FC                          

Ülőröplabda: Kertész Róbert, Nyíregyházi Sportcentrum 

Vízilabda: Orosz Márton, AQUA SE 

Teke: Fehér Béla, Nyíregyházi Teke Klub 

Asztalitenisz: Laskai Írisz, Női Asztalitenisz Club

Lövészet: Nizsalóczki Soma, Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület                         
Kerékpár: Hrenkó Norbert, Nyírségi Kerékpárosok Sportegyesülete    

Jó tanuló- jó sportolók:
Leányok: 

Barna Bianka Dorottya, úszás, Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
                                                             
 Éberhardt Anna, úszás, Nyíregyházi  Kodály Zoltán Ált. Iskola
 Molnár Annamária, aerobik, Jókai Mór Református  Ált. Iskola
                                                                             
 Fiúk:
 
Bogár Péter, labdarúgás, Nyíregyházi Egyetem Eötvös József  Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium    
                                                                                                                     
Farkas Zoltán, atlétika, Túróczy Zoltán Evangelikus Óvoda és Magyar Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. isk.

Susla Vincze, kerékpár, Nyíregyházi Kodály Zoltán Ált. Iskola
                                                                               
Középiskola:
          
Leányok:
Kiss Anasztázia, úszás, Nyíregyházi Arany János  Gimnázium és
                                                                              
Kiss Virág, atlétika, Vasvári Pál Gimnázium
                                          
Rudi Zsófia Gréta aerobik, Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium              
                                                                                                                                                                                       
Fiúk:
Sipos Timót kosárlabda, Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
                                                                           
Bánszki Dániel grappling, Nyíregyházi Vasvári Pál  Gimnázium 
                                                                          
Dolgos Bence, kézilabda, Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola