Városi Sportgála - Díjazták a legjobbakat
Fotó:Trifonov Éva

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezték a Városi Sportgálát, ahol több mint hetven díjat adtak át azoknak, akik 2023-ban sikeresen szerepeltek nemzetközi versenyeken. Jutalmazták a felkészítőket, edzőket is. Dr. Kovács Ferenc polgármester nyitóbeszédében kiemelte, számos sportot érintő beruházás valósult meg az elmúlt években, így megépült az uszoda, a jégpálya, az Atlétikai Centrum, jelenleg is zajlik a Városi Stadion építése, és szeretnék a jövőben a Tenisz Centrumot is felújítani. 2024 olimpiai év, és az már biztos, hogy Kovács Richárd ökölvívó ott lesz a játékokon, és Tarjányi István is minden bizonnyal második paralimpiájára utazhat. Többek között ők is elismerést vehettek át a Városházán, de több csapatot, és fiatal tehetségeket is jutalmaztak. 

Az év sportolója

Kovács Richárd, ökölvívás, NYVSC Big Boxing)

Az év versenyzője és csapata

Kiss Norbert kamionversenyző és a Révész Racing Team

Az év utánpótlás-sportolója
Petrimán Patrícia (ökölvívás, NYVSC Big-Boxing), Jászai Csongor (jetski)

Az év parasportolója
Tarjányi István (kerekesszékes vívó, Nyíregyházi Sportcentrum)

Munkásságért
Posztumusz díj: Tálas Miklós

Kiemelkedő nemzetközi teljesítményért
Helebrandt Máté (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum, edző: Pokrovenszki József), Boros Bence (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum, edző: Bakosi Béla), Szikszai Róbert (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum, edzők: Kerekes László és Cserpák Róbert), Tóth Balázs (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum, edzők: Kerekes László és Cserpák Róbert), Kerekes Dóra (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum, edzők: Kerekes László és Cserpák Róbert), Sztankovics Anna (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum, edző: Szollár Gergő), Hatházi Dóra (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum), Barna Bianka Dorottya (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum), Csernyik Dániel (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum, edzők: Kovács Rita és Urbin Tamás), Fucsovics Márton (teniszező), Tóth Fruzsina (röplabda, Fatum-Nyíregyháza), Lászlop Alexandra (röplabda, Fatum-Nyíregyháza), Laskai Írisz (asztalitenisz, Női Asztalitenisz Club Nyíregyháza), ifj. Ujváry Zoltán (BMX, Nyírségi Kerékpárosok SE), Bakosi Péter (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum)

Csapatsportban elért hazai eredményekért
A' Stúdió Futsal Nyíregyháza (futsal), Nyíregyháza Spartacus FC (labdarúgás), Fatum-Nyíregyháza (röplabda)

A jövő reménységei – utánpótlás kategória
egyéni: Hegedűs Zorka (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Balatoni Tamás (tájékozódási futás, Nyíregyházi Sportcentrum), Szabolcsi Szabolcs Vencel (sportlövő, Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület), Lénárt Eszter (sportlövő, Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület), Vámosi Viktória Kiara (aerobik, Nyíregyháza Spartacus Torna Club), Révész Valentina (aerobik, Nyíregyháza Spartacus Torna Club), Závaczki Milán (tenisz, Marso Tenisz Centrum), Török Zsigmond (vitorlázás)
csapat sportág: Dobó Heléna (kosárlabda, Nyíregyházi Kosársuli), ifj. Szojka Miklós (teke, Nyíregyházi Teke Klub), Pampuch Gréta (röplabda, Nyíregyházi Sportcentrum), Végső Bálint (kosárlabda, Hübner Nyíregyháza BS), Sallai Dániel (kosárlabda, Nyíregyházi Sportcentrum), Trencsényi Zoltán (futsal, Nyíregyházi Sportcentrum), Urr Dániel (futsal, A'Stúdió Futsal Nyíregyháza), Szalanics Dóra (labdarúgás, Nyíregyháza Spartacus), Cseh Norbert (labdarúgás, Nyíregyháza Spartacus), Tomori Gréta (vízilabda, Aqua SE), Haraszti Vendel (vízilabda, Aqua SE)

Sportrendezvény kiemelkedő támogatásáért
Hübner-H Kft. IX. (Hübner Beach Volleybal in the City támogatásáért), Continental Conti-Tech Kft. (Streetball és az élsport támogatásáért), Wittur Hungária Kft. futófesztivál támogatásáért), KE-VÍZ 21 Kft.

Sportrendezvények szervezésért
Marso Tenisz Centrum (15 ezer dolláros összdíjazású ATP verseny), Nyírségi Kerékpárosok Sportegyesülete (U19 Világkupa Nemzetközi Kerékpárverseny), Mozaik Med Sportegyesület (III. Nyíregyházi Futófesztivál), Bringa Sziget (Bringa Piknik), Extreme Trail Hungary Sportegyesület (Extreme Trail Akadályverseny), Pokrovenszki Gergely (Decathlon Élménypróba), Kiss Hedvig (Ápolók futása, Nőnapi futás), Nyíregyházi Box Club (junior és ifi országos bajnokság), Feri Attila (súlyemelő országos bajnokság)

Szabadidősport-eseményeken való  aktív részvételért
Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézménye, Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola.