Városi Nőnap – Megtelt a Continental Aréna
Fotó: Szarka Lajos

A 4 for Dance vérpezsdítő tánccal, a TNT pedig a legjobb slágereivel hozta lázba a lányok, nők, asszonyok szívét pénteken a Continental Arénában. A nyíregyházi önkormányzat különleges formáját választotta a nőnap megünneplésének. Az ünnepi köszöntők után ugyanis a zenés-táncos mulatságot szerveztek számukra, ahol természetesen a férfiaknak is ingyenes volt a belépés

A városi és vármegyei Értéktárban is szereplő, Nyíregyházán méltán híres és elismert 4 for Dance előadása volt a Városi Nőnap első felvonása. Mielőtt azonban a sztárvendégek színpadra léptek a Continental Arénában, elsőként dr. Kovács Ferenc polgármester köszöntötte az összegyűlt hölgyeket.

– Ez a nap a nőkről szól, akik gyereket nevelnek, háztartást vezetnek, gondoskodnak a párjukról és sok mást csinálnak, amiért mi, férfiak rendkívül hálásak lehetünk. Azt gondolom, hogy a nőnapon a hála mellett a köszönetünket is kifejezzük. Itt ebből az alkalomból szeretnénk az összes nyíregyházi hölgynek köszönetet mondani, és engedjék meg, hogy az önkormányzat és minden nyíregyházi férfi nevében boldog nőnapot kívánjak

mondta el dr. Kovács Ferenc polgármester.

Nyíregyháza polgármestere köszönetet mondott a hölgyeknek, hiszen ahogy a rendezvényen elmondta, minden sikeres férfi mögött áll egy nő. A szót dr. Vinnai Győző országgyűlési képviselő vette át, aki beszédét azzal kezdte, minden nyíregyházi nőnek jár a köszönet, a hála és a tisztelet, hiszen a férfiak nem élhetnének a nők nélkül teljes, tartalmas és boldog életet.

– A mi kultúránkban megbecsüljük a nőket, egyenrangúnak tekintjük őket és ezt szeretnénk is megtartani, kultúránkkal egyetemben. Oly sok mindenért lehetne még köszönetet mondani akkor, amikor az év egy napját a nőknek szenteljük, de valójában az év minden napján rájuk gondolunk. A türelem, a segítőkészség, a kedvesség, a megértés és a támogatás az, amit a hölgyeknek szeretnék elsősorban megköszönni

kezdte köszöntőjét dr. Vinnai Győző országgyűlési képviselő.

A nő természeténél fogva az élet forrása, a szeretet és a jóság közvetítője abban a körforgásban, ami évszázadok óta élteti, gyarapítja a magyar nemzetet a Kárpát-medencében – fűzte hozzá dr. Vinnai Győző. Dr. Szabó Tünde kormánybiztos, országgyűlési képviselő a nőnap rövid történetét felidézve elmondta, az 1800-as évek közepén New Yorkból indult a mozgalom a munkásosztálybeli nők kezdeményezésére.

– Most már a nők nemcsak a család tűzhelyei, és nemcsak mi vagyunk a család mozgató elemei és szeretet átfogó emberei, hanem most már mi is dolgozhatunk, minden tevékenységet elláthatunk, lehetünk orvosok, mérnökök, de még repülőt is tudunk vezetni

tette hozzá dr. Szabó Tünde.

Dr. Szabó Tünde egyben megköszönte a férfiak mindennapi támogatását és törődését a hölgyek nevében. A köszöntők után a Continental Aréna megtelt küzdő- és lelátótere a 4 for Dance műsorát élvezhette, majd egy fantasztikus hangulatú TNT koncerten énekelték együtt az örökzöld slágereket.

Kapcsolódó galéria

Városi Nőnap 2024