Vállalni kell a gyarmatosítóknak a felelősséget a következményekért a Jobbik szerint

Vállalni kell a gyarmatosítóknak a felelősséget a következményekért a Jobbik szerint

Európa biztonságáról beszélt kedden Lengyel Máté, a Jobbik Európa Parlamenti választási programjának részeként.

Az önkormányzati képviselő hangsúlyozta: Európát jelenleg migráció veszélyezteti, ami globális probléma, az ellene való harcot egységesen kellene megtenni. Szerinte ennek egyik alappillére Magyarországon a határőrség, európai szinten a Frontex, melynek ott kell nagyobb feladatkört adni, ahol nem tudják megvédeni magukat. Lengyel Máté úgy látja, abszurd helyzetet okoz az EU politikájában, hogy a csatlakozási tárgyalásokat elkezdett országokat nem biztonságosnak minősíti, így azokba nem lehet visszatoloncolni az illegális bevándorlókat. A Jobbikos politikus szerint hangsúlyt kell fektetni az embercsempészet megállítására, segíteni kell mindenkinek abban, hogy a szülőföldjén boldogulhasson. Lengyel Máté kiemelte: a migráció nem a munkaerőpótlás vagy a humanitárius segély eszköze, hanem egy drasztikus folyamat, melynek hasznát bűnözők aratják le. A Jobbikos képviselő emlékeztetett: Európába elsősorban a volt gyarmatokról menekülnek és vándorolnak be, amihez nekünk és még sok országnak nincs közünk, mert nem vettünk részt a gyarmatosításban.

Lengyel Máté, a Jobbik önkormányzati képviselője elmondta:

Elfogadhatatlannak tartjuk azt, hogy a gyarmatosítás rossz politikája miatt ezek a tagállamok is a bevándorlóknak a befogadására kényszerüljenek, úgyhogy ezt teljes mértékben elutasítjuk. Akik a gyarmatosítást irányították és vezették, tehát Franciaország, Nagy Britannia, Spanyolország, részbe Olaszország, nekik kell ezt a problémát megoldani. És ha ők a gyarmatról bevándoroltakra úgy tekintenek, mint saját nemzetbeliekre, akkor a befogadást azt ők vállalják, a többi tagállamra ezt ne kényszerítsék rá.