Út- és járdafelújítás – A tervezett ütemben haladnak a munkálatok, szombati munkavégzésre is számíthatunk

Az önkormányzat, követve 2013-ban meghirdetett útépítési programját, folytatja a város közlekedési hálózatának fejlesztését a lakosság kényelmének és biztonságának javítása érdekében. Jelenleg több különböző helyszínen zajlanak járdafelújítási munkálatok, valamint további helyszíneken bel- és külterületi utak rekonstrukciója is folyamatban van. Az Ószőlő, a Fürdő és a Berenát utca felújítása során a héten szombati munkavégzés is várható.

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata az elkövetkező hónapokban mintegy 620 millió forintot fordít belterületi utak felújítására, a márciustól júniusig tartó időszakban. Az önkormányzat az elmúlt években látványos út- és járdafelújítási programot indított, amely kiterjedt mind a bel- és külterületi utakra, mind pedig a járdákra. Az önkormányzat elkötelezett abban, hogy a város közterületeinek minőségét és biztonságát folyamatosan javítsa. A város több pontján jelenleg is zajlik az út- és járdafelújítás. A kivitelező tájékoztatása szerint a héten az Ószőlő utcán a csapadékcsatorna fedlapok szintbe emelése zajlik a főpályán és keresztező utaknál teljes pályán, a kiemelt szegélyek fugázása, akna kiablakolások kialakítása, folyamatos fugázás és beton utókezelés, valamint folytatódik a kapubeállók és térköves felületek helyreállítása, illetve az útcsatlakozások és járdacsatlakozások profilmarása. Tervezetten május 10-től az aszfalt alap-kötőréteg építése várható jobb pályán, fokozott forgalomkorlátozás mellett. A Fürdő utcán a kapubeállók és térköves felületek helyreállítása szintén folyamatos. A Berenát utcán az ívek és akna kiablakolások kialakítása zajlik, valamint fugázás és beton utókezelés. Mindhárom út esetében folytatódik a héten a kiemelt szegély építése, a munkálatok pedig tervezetten a szombati napon is zajlanak 8 és 16 óra között. A forgalom a Berenát és Fürdő utca esetében a munkavégzéssel érintett szakaszon fél sávon haladhat majd. Az Ószőlő utcán pedig továbbra is egyirányúsítás van érvényben a Garibaldi utca felől a Csaló köz irányába. A kivitelező kéri a lakosságot, hogy autóikkal ne parkoljanak a munkavégzéssel érintett területen, ezzel is elősegítve a gyors és hatékony kivitelezést. A pályázati forrásból megvalósuló felújítási munkálatok várhatóan júniusra fejeződnek be. Mind a városvezetés, mind a kivitelezők kérik az ott lakók és arra közlekedők türelmét és megértését.