Ünnepi délután az egyetemen 

Dr. Kiss Ferencet, a Nyíregyházi Egyetem Környezettudományi Intézetének főiskolai tanárát, illetve a 2023/24-es tanévben Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesülő hallgatókat köszöntötték szeptember 19-én az intézmény dísztermében tartott ünnepi eseményen, sajtótájékoztató keretében. Az eseményen köszöntőt mondott Halkóné dr. Rudolf Éva kancellár.  

Dr. Kiss Ferenc a Nyíregyházi Egyetem Környezettudományi Intézetének javaslatára 2023. szeptember 1-én, a magyar felsőoktatás napja alkalmából Oktatói Szolgálati Emlékérem kitüntetésben részesült Csák János kultúráért és innovációért felelős minisztertől, melyet szeptember 19-én a fenti ünnepi eseményen adott át dr. Hárskuti János, a Nyíregyházi Egyetem elnöke és Halkóné dr. Rudolf Éva kancellár. A kitüntetett szakmai munkásságát dr. János István, a Környezettudományi Intézet oktatója ismertette laudációjában. Mint az eseményen elhangzott Oktatói Szolgálati Emlékérem a legalább 25 éven keresztül végzett, kiemelkedő oktatási tevékenység elismeréséért adományozható a nyugállományba vonult főiskolai, egyetemi oktatóknak. 

kép  (balról-jobbra) Halkóné dr. Rudolf Éva, kancellár / dr. János István főiskolai tanár / dr. Kiss Ferenc főiskolai tanár / dr. Hárskuti János elnök

Az intézmény elnöke és kancellárja adta át a Nyíregyházi Egyetem négy hallgatója részére a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjról szóló okleveleket, így Baku Laura 4. évfolyamos, ének-zene tanár és magyartanár osztatlan tanárképzési szakos; Kövér Adrienn 4. évfolyamos, magyartanár és történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára osztatlan tanárképzési szakos; Lenyhárt Tamara 3. évfolyamos képi ábrázolás alapképzési szakos és Karácsony Anna 5. évfolyamos, ének-zene tanár és népzene- és népikultúra-tanár osztatlan tanárképzési szakos hallgató részére (utóbbi hallgató későbbi időpontban veszi át az elismerést). 

kép (balról-jobbra) Halkóné dr. Rudolf Éva, kancellár / Lenyhárt Tamara 3. évfolyamos hallgató / Baku Laura 4. évfolyamos hallgató / Kövér Adrienn 4. évfolyamos hallgató / dr. Hárskuti János elnök

(Nyíregyházi Egyetem / Fotó: Váczy Norbert)