Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek

Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek
Az elmúlt héten kinyitotta műhelyei ajtaját Nyíregyháza kézműves galériája.
Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek
Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek
Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek
Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek
Ünnepeltek a Korzó Galéria kézművesei – Ékszerek, selymek, mandalák készültek

Immár 5 éve, hogy gondolt egy nagyot 12 kézműves Nyíregyházán és a Korzó Üzletházban létrehozták az ország első kézműves galériáját. Így a vásárlók nem csak kiállításokon és vásárokon találkozhatnak munkáikkal, hanem a mindennapokon is.

Az elmúlt héten pedig kinyitották műhelyeik ajtaját - a Korzó üvegfolyosóján - s a látogatók élőben láthatták, hogyan készül, egy kézzel varrott, maci, egy meseillusztráció, ékszerek, selymek, mandalák, nemeztulipánok, paszománydíszek, faragványok, pachwork terítők, áttört kerámiák, tulupános ládikák. Este pedig néhány vásárló ezekből haza is vihetett ha a sorsolás neki kedvezett.